Ogł. duszpasterskie – 30.10.2022 r. (XXXI Niedziela Zwykła)

  1. Jutro w poniedziałek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi.
  2. We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień tych, którzy osiągnęli już życie wieczne. Są oni dla nas orędownikami i wzorem do naśladowania. Msze Święte: w kościele o godz. 7.00 i 9.00. O godz. 11.00 w kościele nabożeństwo wypominkowe i modlitwa różańcowa za zmarłych, następnie procesja na cmentarz. Na cmentarzu Msza Święta o godz. 12.00. Po Mszy Świętej poświęcenie grobów. Ofiary zbierane na cmentarzu do puszek zostaną przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
  3. We środę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. To dzień tych, którzy odeszli już z tego świata, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni. To końcowe oczyszczenie Kościół nazywa czyśćcem. Kościół zachęca nas do ofiarowania w ich  intencji Mszy Świętej, jałmużny, odpustów i dzieł pokutnych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30  i 18.00.
  4. W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za dusze zmarłych możemy w ich intencji uzyskać odpust zupełny, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii Świętej, wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) i modlitwy w intencjach Ojca Świętego (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).
  5. W tym tygodniu we czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu   i możliwość spowiedzi. W sobotę o  17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  6. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  7. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego i nabożeństwo.
  8. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Barbara Kudela, Genowefa Wisiorek, Agnieszka Mirowska, Natalia Sorka z córką Zuzanną. Ofiarę na kwiaty złożyła: Katarzyna Mikołajczyk. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 93, 99, 106, 358 D, 358 C, 151.
  9. Zbliża się miesiąc listopad. Miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Przez cały miesiąc listopad za naszych zmarłych odprawiana będzie Msza Świętą i odmawiany różaniec. Kartki na wypominki są wyłożone na szafkach z gazetami.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Październik 29th, 2022