Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 r. (I Niedziela Adwentu)

 1. Pod hasłem:Posłani w pokoju Chrystusa” rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. Mottem biblijnym tego roku będą słowa:  „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57).
 2. Pierwszym okresem nowego roku liturgicznego jest czas Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, w którym kierujemy nasze serca i dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Dla ludzi wierzących każdy Adwent jest czasem szczególnym. Jest to czas wyciszenia, pobożnego i radosnego oczekiwania.
 3. W Adwencie zapraszamy na Roraty. Wraz z Maryją oczekiwać będziemy na narodzenie Syna Bożego. Roraty w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę 16.30. Przynośmy ze sobą zapalone lampiony, które są znakiem naszego czuwania.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana .
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. Można zgłaszać nowe osoby, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej. W piątek od godz. 16.45 możliwość spowiedzi. W sobotę  o  17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej i modlitwy różańcowej.
 6. Dziękujemy Rodzinom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 158, 158 A, 279, 380 C i 370.
 7. Święcimy dzisiaj opłatki wigilijne. Opłatki można nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki zostaną przeznaczone na wynagrodzenie za pracę dla Pana Organisty.
 8. Są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są symbolem przychodzącego na świat Chrystusa. Zapalone na wigilijnym stole są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece do nabycia w zakrystii. Koszt świecy: duża – 13 zł., mała – 7 zł.
 9. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Na Mszy Świętej poświęcimy medaliki. Medaliki kupują rodzice.
 11. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 12. Zachęcamy do modlitwy, czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 13. W przygotowaniu jest nasz kalendarz parafialny.
Ostatnia modyfikacja Listopad 27th, 2021