Ogł. duszpasterskie – 07.07.2024 r. (XIV Niedziela Zwykła)

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 5. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 6. W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 7. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty: Dorota Wala z synem Krystianem, Anna Radwan z dziećmi: Anną, Marią i Ignacym, Violetta Kubarska z córką Kingą, Renata i Tomasz Marek z dziećmi: Emilią i Stanisławem. Ofiarę na kwiaty złożyli: Karolina i Artur Polak, Krystyna i Karol Dzierżawa, Maria Potoczna, Klemens Fujak. Bóg zapłać. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z ul. K. Wojtyły nr 150, 148, 146, 144, 138, 136, 134.
 8. W przyszłą niedzielę, 14lipca rusza Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy serdecznie zapraszają na pielgrzymi szlak. Więcej informacji znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie.
 9. W lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie o godz. 18.00. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 10. W dniach 4-5 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę z Dekanatu Sucha Beskidzka. Dzisiaj pierwsza zbiórka do puszek na posiłki dla pielgrzymów. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które z dobroci serca przygotują posiłek dla pielgrzymów.
 11. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na zasłużone wakacje życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina: o codziennej modlitwie, korzystaniu z sakramentów, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej.
 12. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 13. Na cmentarzu zostały ustawione dwa duże kosze na śmieci. Prosimy o wrzucanie śmieci do tych koszy (jak już muszę coś wrzucić to najlepiej tylko szkło i plastik). Odpady organiczne powstające po roślinach, kwiatach prosimy zabierać do domów. Może je przecież wykorzystać w swoim ogródku. One, zwłaszcza gdy jest deszczowo, tworzą błoto i trudno jest je usuwać.
Ostatnia modyfikacja 6 lipca, 2024