Ogł. duszpasterskie – 30.06.2024 r. (XIII Niedziela Zwykła)

 1. We środę święto św. Tomasza, apostoła.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. We czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
 4. We czwartek modlić się będziemy w intencji powołań.
 5. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 6. W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 7. W sobotę o  godz. 17.00 kolejne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Na zakończenie nabożeństwa procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 19.30.
 8. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 9. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty: Katarzyna Golańska, Magdalena Czopek, Danuta Maślanka, Anna Szczepaniec z córką Emilią, Genowefa Czopek, Rozalia Malinowska, Marcin Buda, Renata Molendowicz, Justyna Traczyk z synem Kamilem. Ofiarę na kwiaty złożyli: Małgorzata Słaboń, Zofia Buda, Aleksandra Rokowska. Bóg zapłać. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z ul. Akacjowej nr 29, 30, 39, 43, 45, 49, 50, 54.
 10. We czwartek, 4 lipca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci będzie można składać na parkingu przed kościołem do środy, 3 lipca do godz. 16.00. Uzyskane fundusze przekazane zostaną na cele misyjne Kościoła.
 11. W dniach od 14 do 19 lipca odbywa się Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy serdecznie zapraszają na pielgrzymi szlak. Więcej informacji znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie.
 12. Msze Święte w dni powszednie w lipcu i sierpniu będą o godz. 18.00. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 13. W dniach 4-5 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę z Dekanatu Sucha Beskidzka. W przyszłą niedzielę pierwsza zbiórka do puszek na posiłki dla pielgrzymów. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które z dobroci serca przygotują posiłek dla pielgrzymów.
 14. Trwają wakacji. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina: o codziennej modlitwie, korzystaniu z sakramentów, o uczestnictwie  w niedzielnej Mszy Świętej.
 15. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja 30 czerwca, 2024