Ogł. duszpasterskie – 02.06.2024 r. (IX Niedziela Zwykła)

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 3. Za nami piękna uroczystość Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarze. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom, że czuwali nad porządkiem procesji. Dziękuję za niesieni różnych emblematów religijnych. Dziękuję służbie liturgicznej i pracownikom parafii. Dziękuję naszym Strażakom. Dziękuję za ofiary na kościół od rodzin II ołtarza – 820 złotych i od rodzin III ołtarza – 400 złotych.
 4. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje z Najświętszym Sakramentem do piątku po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 5. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. We czwartek na zakończenie oktawy pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów.
 7. W piątek, 7 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz. 18.00. Po procesji błogosławieństwo dzieci Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców.
 8. W najbliższy piątek z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.
 9. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. O godz. 16.45 w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu  i możliwość spowiedzi.
 10. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty: Barbara Wądrzyk, Maria Zawiła, Teresa Warzecha, Małgorzata Zając, Barbara Baran, Ewa i Piotr Dudek z synem Miłoszem, Zbigniew Zborowski, Jolanta Lech. Bóg zapłać. W piątek po Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 19.00) o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z Malinowej nr 46, 30, 29, 28, 32, 21, 22.
 11. Dzisiaj ministranci zbierają do puszek na swój wyjazd.
 12. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna. W gazetce lista ofiarodawców z kwietnia i maja.
 13. Tydzień temu zakończyły się Misje Święte w naszej parafii. Było to zaproszenie, które skierował do nas sam Pan Jezus. To zaproszenie można było przyjąć albo odrzucić. Co z nim zrobiłem? Każdy musi przed Panem Jezusem odpowiedzieć sobie sam. Był to czas zamyślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o Miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie był czas naprawiania relacji  z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. W naszych modlitwach dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Misji Świętych, tego szczególnego czasu łaski i Bożego zmiłowania. Jeszcze raz chce bardzo serdecznie podziękować tym, którzy pomogli w pięknym przeżyciu tego czasu. Dziękuję Panu organiście Klemensowi Fujakowi i panu organiście Stanisławowi. Dziękuję  panu kościelnemu Janowi. Dziękuję służbie liturgicznej. Dziękuję osobom, które odnowiły krzyż misyjny i na cmentarzu. Na krzyżu na cmentarzu zamontowano nową figurę Chrystusa, którą zakupiono za ofiarę złożoną w tym roku przez rodziców dzieci komunijnych. Dziękuję Strażakom za pomoc w stawianiu krzyża i przy drodze krzyżowej. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy odpowiadając na zaproszenie Jezusa Chrystusa wzięli udział w Misjach Świętych.
Ostatnia modyfikacja 1 czerwca, 2024