Ogł. duszpasterskie – 26.05.2024 r. (Niedziela Najświętszej Trójcy)

 1. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę  o godz. 15.30. Dzisiaj od godz. 18.00 majówka na Gołębiówce. Zapraszamy.
 2. We środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. We czwartek, 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Pierwszy ołtarz na ul. Spacerowej (Państwo Nowak, Leń), drugi na ul. Spacerowej (Państwo Brańka, Zawierucha), trzeci na ul. K. Wojtyły (Państwo Mikołajczyk) i czwarty przy remizie. Bardzo prosimy, aby przy przygotowaniu i strojeniu ołtarzy angażowali się wszyscy. Robimy to dla samego Jezusa Chrystusa, który przychodzi do nas w Najświętszym Sakramencie. Myślę, że nie zabraknie osób do niesienia baldachimu, figur, sztandarów, chorągwi i innych emblematów religijnych. Bardzo liczymy na liczny udział dzieci, które będą sypać kwiatki. Tu wielka prośba do rodziców, aby zadbali o przygotowanie koszyczków i płatków kwiatów.
 4. We czwartek zapraszamy na majówkę na Jaroszowicką Górę. Wyjście na majówkę spod kościoła o godz. 14.00. Gdyby padał deszcz majówki nie będzie.
 5. Od piątku rozpoczynamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. W piątek i sobotę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy Świętej o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 6. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 7. Dziękuję za złożone w ostatnią niedzielę w kopertach ofiary na planowane inwestycje parafialne. Złożono 6 kopert (w parafii 400 rodzin). Cóż powiedzieć? Wielkie Bóg zapłać.
 8. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec – miesiąc Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 9. W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej wokół kościoła. Po procesji  możliwość adoracji do godz. 19.30.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 procesja wokół kościoła.
 11. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty: Renata Jamróz z synem Karolem, Lucyna Boguń, Elżbieta Leń, Krzysztof Wodniak, Teresa Żytko, Damian Adamczyk, Barbara i Janusz Adamczyk z synem Marcinem. Ofiarę na kwiaty złożyły: Monika Dziewińska i Sabina Sałapatek. Bóg zapłać. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny  z Cyprysowej nr: 15, 18, 21, 23, 25, 27, 26 i z ul. Krokusowej nr: 5, 9.
 12. Zbliżają się wakacje. Planujemy wyjazd z ministrantami w Bieszczady. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na wyjazd dla naszych ministrantów.
 13. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny, kolorowa i bardzo ciekawa gazetka dla dzieci Staś i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja 26 maja, 2024