Ogł. duszpasterskie – 13.11.2022 r. (XXXIII Niedziela Zwykła)

  1. Pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”przeżywamy dzisiaj XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się i wspieramy chrześcijan, którzy w swoich ojczyznach doświadczają dyskryminacji i prześladowania ze względu na wiarę w Chrystusa.
  2. Dzisiaj również VI Światowy Dzień Ubogich. Hasłem są słowa: „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor). Ten dzień to wezwanie nas do refleksji nad naszym stylem życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w obecnej chwili dziejów. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na działanie grup charytatywnych.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  4. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Lucyna Stokłosa, Bożena Kanownik, Wiesława Kastelik. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 104, 391, 373, 372, 393, 105 A.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.
  6. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym święto naszej pallotyńskiej prowincji. Jako pallotyni chcemy dziękować Bogu za wszelkie łaski, które otrzymaliśmy i prosić o nowe powołania oraz dalszą opiekę  i błogosławieństwo.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  8. W sobotę, 14 stycznia 2023 roku organizujemy wyjazd do Cieszyna na jasełka Bożonarodzeniowe. Koszt 90 złotych. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
  9. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kościół. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Listopad 12th, 2022