Ogł. duszpasterskie – 09.10.2022 r. (XXVIII Niedziela Zwykła)

  1. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę    o godz. 15.30. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. W tym tygodniu modlić się będziemy o pokój na świecie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Stanisława Potoczny, Justyna Potoczny z córkami: Wiktorią i Mileną, Małgorzata Brańka, Małgorzata Pawela, Maria i Ryszard Kołek, Przemysław Faber z dziećmi: Sebastianem i Zuzanną, Elwira Malinowska. Ofiarę na kwiaty złożyli: Państwo Grzyb. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 378, 79, 80 A, 291, 87, 292.
  5. Dziękuję za składane dzisiaj ofiary na kościół. Lista ofiarodawców z września znajduje się w gazetce parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę, 16 października obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Hasłem będą słowa „Blask Prawdy”. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia. Dlatego tak ważna jest dzisiaj walka o prawdę. W Dzień Papieski do specjalnych puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (klasy VII i VIII).
  8. Zbliża się miesiąc listopad. Miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Przez cały miesiąc listopad za naszych zmarłych odprawiana będzie Msza Świętą i odmawiany różaniec. Kartki na wypominki są wyłożone na szafkach z gazetami.
  9. Na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbywać się będą w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży. Parafia św. Piotra w Wadowicach zaprasza ludzi młodych na pierwsze „Spotkanie Lizbońskie”, które będzie w piątek, 14 października o godz. 19.00 w salce w Domu Parafialnym przy parafii św. Piotra w Wadowicach.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Październik 8th, 2022