Ogł. duszpasterskie – 02.10.2022 r. (XXVII Niedziela Zwykła)

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Za odmówienie jednej części różańca      (5 dziesiątków) można codziennie uzyskać odpust zupełny. W tym tygodniu modlić się będziemy o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży. Matka Boża w Fatimie prosiła: „Odmawiajcie codziennie różaniec!”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne wspólnoty Żywego Różańca.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 6. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Anna i Łukasz Wójciga, Barbara Andziak, Mirosław Koźbiał, Agnieszka Wicher. Ofiarę na kwiaty złożyli: Jan Fila, Janina Śliwa, Edyta Koźbiał. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 73, 72, 71, 75, 76, 379.
 7. Dzisiaj Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jaroszowianki” rozprowadzają bardzo smaczne ciasta. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciasta w całości przeznaczone zostaną na zakup leku dla małego Oliwiera.
 8. W przyszłą niedzielę, 9 października na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświecenie różańców dla dzieci komunijnych.
 9. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na kościół. Swoją ofiarę w kopercie można złożyć na tacę.
 10. Na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbywać się będą w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży. Parafia św. Piotra w Wadowicach zaprasza ludzi młodych na pierwsze „Spotkanie Lizbońskie”, które będzie w piątek, 14 października o godz. 19.00 w salce w Domu Parafialnym przy parafii św. Piotra w Wadowicach.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna. Do Gościa Niedzielnego jest dzisiaj specjalny dodatek o Bożym Miłosierdziu.
Ostatnia modyfikacja Październik 1st, 2022