Ogł. duszpasterskie – 18.09.2022 r. (XXV Niedziela Zwykła)

  1. Dzisiaj Dzień Modlitwy za Młodzież. Na nabożeństwie o godz. 15.30 modlić się będziemy w tej intencji. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży. Część środków zostaje w parafii.
  2. Dzisiaj w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Środki społecznego przekazu są bardzo ważnym elementem kształtowania opinii publicznej. Znamy powiedzenie: „Kto ma media ten ma władzę”. Media mają przede wszystkim służyć prawdzie i dobru. Niestety, kondycja moralna współczesnych mediów jest bardzo zła. Wiele mediów, często zagranicznych, siej w Polsce zamęt i chaos, roznieca nienawiść podając informacje, które mają jeden cel: niszczyć. Poziom moralny dziennikarzy i tak zwanych ekspertów, na których powołują się te ośrodki medialne pozostawia wiele do życzenia.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
  4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Kamila Sitarz, Mateusz Sitarz, Alicja Chwałek, Eliza Mamcarczyk, Bożena Mamcarczyk, Mirosław Sienkiewicz. Ofiarę na kwiaty złożyli: Zofia Mamcarczyk i Helena Śliwa. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 113, 60, 61, 62, 63, 66.
  6. Chłopców od II klasy szkoły podstawowej zapraszamy do służby ministranckiej. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
  8. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę w kopertach na kościół. Złożono 5.390 złotych. Planujemy wykonać prace remontowe frontowej ściany naszego kościoła. Szukamy wykonawcy.
Ostatnia modyfikacja Wrzesień 17th, 2022