Ogł. duszpasterskie – 11.09.2022 r. (XXIV Niedziela Zwykła)

 1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Myślą przewodnią będą słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”.  Tydzień Wychowania został pomyślana jako wyraz troski o dobro dzieci i młodzieży, jako czas refleksji nad kształtem wychowania w naszej Ojczyźnie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we środę święte Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 5. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Lidia Zawiła, Dorota Brańka z córkami: Marleną i Karoliną, Emil Cholewa. Ofiarę na kwiaty złożyli: Państwo Saferna, Państwo Zawiła i Agnieszka Grzyb. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne   o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 397, 34, 363, 35, 36, 38, 337.
 6. Chłopców od II klasy szkoły podstawowej zapraszamy do służby ministranckiej. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę, 18 września Dzień Modlitwy za Młodzież. Po Mszach Świętych zbiórka będą ofiary do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży. Część środków zostaje w parafii.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas VII i VIII.
 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci klasy III.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 11. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj w kopertach na kościół. Planujemy wykonać prace remontowe frontowej ściany naszego kościoła. Szukamy wykonawcy.
Ostatnia modyfikacja Wrzesień 10th, 2022