Ogł. duszpasterskie – 28.08.2022 r. (XXII Niedziela Zwykła)

 1. Jutro wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i możliwość spowiedzi. W sobotę  o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 4. We czwartek, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. O godz. 8.00 Msza Święta. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby skorzystały w tym tygodniu ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
 5. W przyszłą niedzielę, 4 września na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom przybory szkolne.
 6. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Taca na wydatki parafialne.
 7. Za dwa tygodnie, 11 września XXX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 9.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 11.30 Msza Święta.
 8. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Agnieszka Gawęda, Mirosław Leszczyński, Anna Kwarciak, Barbara Filek-Górowska, Arleta Torba. Ofiarę na kwiaty złożyli: Aleksandra Kwarciak, Agata Torba. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 27, 28, 28 A, 29, 30, 312, 340.
 9. W najbliższym czasie zamierzamy wykonać prace remontowe frontowej ściany naszego kościoła. Widzimy odpadający tynk, pojawiła się wilgoć. Ofiary, które obecnie zbieramy są na tę inwestycję. Szukamy wykonawcy, który wykonałby prace remontowe.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny, gazetka dla dzieci Staś i gazetka parafialna.
 11. Dzisiaj przed kościołem zbiórka pieniędzy do puszek na 7- miesięcznego Oliwiera. U chłopca wykryto bardzo ciężką chorobę i potrzebuje bardzo drogiego leczenia. Jest to także walka z czasem.
Ostatnia modyfikacja Sierpień 27th, 2022