Ogł. duszpasterskie – 21.08.2022 r. (XXI Niedziela Zwykła)

 1. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
 2. We środę święto św. Bartłomieja, apostoła.
 3. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.  Na nabożeństwie o godz. 17.30 odnowimy akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Z racji uroczystości w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 4. W sobotę wspomnienie św. Moniki.
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Edyta Zadora, Wioletta Brańka, Maria, Bogdan, Krzysztof Cholewa. Ofiarę na kwiaty złożyli Halina Bryndza i Władysław Zadora. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 15 B, 33, 33 A, 285, 285 B, 19 A.
 7. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę w kopertach na kościół. Złożono 1.280 złotych.
 8. Dzisiaj dożynki parafialne. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 dobremu Bogu dziękować będziemy za tegoroczne zbiory. Po Mszy Świętej dożynkowej Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają na słodki poczęstunek.
 9. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina. Zachęcamy do trzeźwości, godnego przeżywania tego miesiąca  i modlitwy w intencji trzeźwości.
 10. Jutro o godz. 6.30 wyjazd do Zakopanego i na basen do Bukowiny Tatrzańskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy skorzystania z tego wyjazdu.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 12. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na 7- miesięcznego Oliwiera. U chłopca wykryto bardzo ciężką chorobę i potrzebuje bardzo drogiego leczenia. Jest to także walka z czasem.
Ostatnia modyfikacja Sierpień 20th, 2022