Ogł. duszpasterskie – 14.08.2022 r. (XX Niedziela Zwykła)

  1. Jutro, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W polskiej tradycji ta uroczystość zwana jest Świętem Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa i poświęcenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż.  Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00.
  2. We środę święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  3. W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Barbara Zawierucha, Krzysztof Cholewa, Jolanta i Robert Brańka, Bogumiła Kołek. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 18, 367, 287, 14, 294, 15, 15 A.
  6. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia dożynki parafialne. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 dobremu Bogu dziękować będziemy za tegoroczne zbiory. Po Mszy Świętej dożynkowej Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają na słodki poczęstunek.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna. Jest do nabycia bardzo ciekawa i kolorowa gazetka dla dzieci Staś .
  8. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj w kopertach na kościół. Lista ofiarodawców z miesiąca lipca znajduje się w gazetce. Jeden ofiarodawca chciał zostać anonimowy.
  9. W poniedziałek, 22 sierpnia wyjazd do Zakopanego i na basen do Bukowiny Tatrzańskiej. Informacje i zapisy w zakrystii. Zachęcamy dzieci i dorosłych.
  10. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina. Zachęcamy do trzeźwości, godnego przeżywania tego miesiąca i modlitwy w intencji trzeźwości.
Ostatnia modyfikacja Sierpień 13th, 2022