Ogł. duszpasterskie – 07.08.2022 r. (XIX Niedziela Zwykła)

  1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Anielskiej. Główna Msza Święta odpustowa o godz. 11.00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Po Mszach Świętych o godz. 7.00 i 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i nabożeństwo. Po południu nabożeństwo o godz. 15.30. Przez Matkę Bożą Anielską zawierzać będziemy Bogu całą naszą parafię. Dzisiaj spełniając warunki można uzyskać odpust zupełny.  
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Dominika, kapłana, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we środę święto św. Wawrzyńca, diakona          i męczennika, we czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy, w sobotę święto NMP Kalwaryjskiej.
  3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w świetlicy na Zbywaczówce i w Domu Ludowym przygotowywali posiłki dla pielgrzymów. Dziękuję za ofiar złożone do puszek na posiłki dla pielgrzymów. Pieniądze, które zostały – 842 złote – zostaną przeznaczone na wyjazd dla dzieci do Zakopanego.
  5. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Izabela i Arkadiusz Grzyb, Karol Chrapla, Aneta Dróżdż z synem Maksymilianem, Zbigniew Kołacz, Justyna Jurek, Jadwiga Gałuszka, Barbara Chrapla, Katarzyna Molenda, Szymon Brańka. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 21 B, 21 C, 20, 19 B, 16, 325.
  6. W poniedziałek, 22 sierpnia wyjazd do Zakopanego i na basen do Bukowiny Tatrzańskiej. Informacje i zapisy w zakrystii.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna. Jest bardzo ciekawy dodatek do Gościa Niedzielnego na temat cudów eucharystycznych. Na szafkach z gazetami znajdziemy również poradnik dla rodziców pt. „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Naukowcy biją na alarm – nasze dzieci uzależniają się od smartfonów i nowych technologii tak samo jak od narkotyków. Trzeba bardzo stanowczych i mądrych działań rodziców, aby chronić dzieci przed tym zagrożeniem.
  8. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na kościół. Swoją ofiarę w kopercie można złożyć na tacę.
  9. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina.  Zachęcamy do trzeźwości, godnego przeżywania tego miesiąca  i modlitwy w intencji trzeźwości.
Ostatnia modyfikacja Sierpień 6th, 2022