Ogł. duszpasterskie – 31.07.2022 r. (XVIII Niedziela Zwykła)

 1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do godnego przeżycia tego miesiąca i modlitwy w intencji trzeźwości.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 4. W sobotę, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. W piątek    o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi. W sobotę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. We worek, 2 sierpnia w Kościele obchodzone jest święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
 7. W naszej parafii w przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej. Główna Msza Święta z kazaniem i procesją wokół kościoła będzie o godz. 11.00. Po Mszach Świętych o godz. 7.00 i 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Po południu nabożeństwo o godz. 15.30. Przez Matkę Bożą Anielską zawierzać będziemy Bogu całą naszą parafię. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny
 8. Taca z przyszłej niedzieli na wydatki parafialne.
 9. W dniach 4-5 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów idących na Jasną Górę. Dzisiaj druga zbiórka do puszek na posiłki dla pielgrzymów.
 10. W poniedziałek, 22 sierpnia wyjazd do Zakopanego i na basen do Bukowiny Tatrzańskiej. Informacje i zapisy w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Bożena Studnicka z wnuczką Blanką, Izabela Wiktor, Anna Brańka z córkami Julią i Natalią. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 278, 384, 384 A, 21, 21 A, 20 A.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 13. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
 14. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina.
Ostatnia modyfikacja Lipiec 30th, 2022