Ogł. duszpasterskie – 24.07.2022 r. (XVII Niedziela Zwykła)

  1. Msze Święte w dni powszednie o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Jutro święto św. Jakuba, apostoła.
  4. Jutro przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone za poświęcenie zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. U ministrantów są do nabycia breloczki, naklejki, obrazki.
  5. We wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny oraz dziadków Pana Jezusa. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. Pamiętajmy o nich. W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  6. We czwartek, 28 lipca o godz. 5.00 wyjazd w Góry Świętokrzyskie. Planujemy wejście do jaskini Raj, na Święty Krzyż i zamek w Chęcinach. Do jutra przyjmujemy wpłaty na wyjazd. Niestety, nie udało się zebrać na wyjazd dużego autokaru. Na wyjazd jadą osoby, które zapisały się jako pierwsze na busa. Informacje w zakrystii.
  7. W dniach 4-5 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów idących na Jasną Górę. Dziękuję za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę na posiłki dla pielgrzymów. W przyszłą niedzielę, 31 lipca druga zbiórka na ten cel.
  8. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Dorota Łopata, Bożena i Bogusław Leń, Magdalena Chrapla, Izabela Gębala z dziećmi Zuzią i Oliwierem. Ofiarę na kwiaty złożyli: Józefa Leń i Wojciech Grygiel. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 359, 23 E, 24, 24 B, 362, 23 B, 323 B.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
  10. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina: codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Świętej, Bożych i kościelnych przykazaniach.
Ostatnia modyfikacja Lipiec 24th, 2022