Ogł. duszpasterskie – 17.07.2022 r. (XVI Niedziela Zwykła)

1. Msze Święte w dni powszednie o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  4. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W przyszłą niedzielę, 24 lipca po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone za poświęcenie zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. U ministrantów będą do nabycia breloczki, naklejki, obrazki.
  5. We czwartek, 28 lipca organizujemy wyjazd dla dzieci w Góry Świętokrzyskie. Planujemy wejście do jaskini Raj, na Święty Krzyż i zamek w Chęcinach. Zapisy w zakrystii.
  6. W dniach 4-5 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów idących na Jasną Górę. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na posiłki dla pielgrzymów.
  7. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Czesław Polak z synami Kamilem i Bartoszem, Ewa i Paweł Polak, Dorota Grzyb, Iwona Traczyk, Alina Grzyb. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 319, 296, 322, 323, 334, 23 .
  8. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę w kopertach na kościół. Zebrano 1760 złotych. W gazetce lista ofiarodawców z czerwca.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
  10. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina.
Ostatnia modyfikacja Lipiec 16th, 2022