Ogłoszenia duszpasterskie – 26.06.2022 r. (XIII Niedziela Zwykła)

  1. Dzisiaj w naszej parafii Niedziela Misyjna. Kazania głosi pallotyn ks. Roman Rusinek SAC z Sekretariatu Misyjnego z Ząbek. Po Mszach Świętych zbierane będą ofiary do puszek na cele misyjne. Będzie można również nabyć najnowszą książkę ks. Romana.
  2. Nabożeństwa czerwcowe do czwartku o godz. 17.30.
  3. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  4. We środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską (świętopietrze). Msze Święte będą o godz. 16.30 i 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W sobotę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Taca na wydatki parafialne.
  7. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Renata Bydłoń z dziećmi: Patrycją i Bartoszem, Iwona i Andrzej Leszczyńscy, Dorota Leszczyńska, Beata Zając. Ofiarę na kwiaty złożyli: Państwo Brańka, Barbara Widlarz, Henryk Zając. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczorne o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 310, 31 A, 309, 31 B, 318, 48, 321, 374.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna. Na szafkach z gazetami znajdziemy gazetkę dla rodziców pt. „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?”. Młodzi ludzie i dzieci mają dzisiaj nieograniczony dostęp do pornografii lub innych dewiacji. Wielu rodziców uważa, że od tego tematu jest szkoła i różnej orientacji edukatorzy seksualni. Wskazania tak zwanej „Światowej Organizacji Zdrowia” są przerażające. Chrońmy dzieci przed złymi treściami i deprawacją. Rozwijajmy w nich to co dobre, piękne, naturalne. Zachęcajmy do życia w czystości i skromności.
  9. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy udanego, szczęśliwego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijanina.
  10. W dniach 14-19 lipca odbędzie się 36 Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze. Informacje o zapisach oraz szczegóły znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem .
Ostatnia modyfikacja Czerwiec 25th, 2022