Ogłoszenia duszpasterskie – 15.05.2022 r. (V Niedziela Wielkanocna)

  1. Dzisiaj uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Izydora Oracza. Kazanie głosi pallotyn ks. Mirosław Lewandowski SAC z Sekretariatu ds. Misji z Częstochowy. Odpust to jedno z najważniejszych wydarzeń  w życiu liturgicznym każdej parafii. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia, w którym mamy okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu, czyli darowaniu wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dany odpust może być ofiarowany za siebie samego lub za zmarłych. Odpust to uwielbienia Boga za naszego patrona – św. Izydora, za jego piękny przykład życia, za jego orędownictwo  i opiekę. Św. Izydor wychowywany był według zasady: „Módl się i pracuj, a Bóg ci dopomoże”. Tą zasadą żył na co dzień. Umiejętnie łączył modlitwę z pracą, stając się wzorem nie tylko dla rolników, ale wszystkich chrześcijan. Świętowanie odpustu parafialnego to także spotkanie przy stole w domu, w gronie rodziny i przyjaciół. Życzymy radosnych spotkań.
  2. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę  o godz. 15.30.
  3. Jutro święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Dominika Kołek z synem Hubertem, Anna Jamróz z synem Janem, Józef Grzyb z synem Mateuszem, Joanna i Piotr Dubel, Agnieszka Jamróz. Ofiarę na kwiaty złożyli: Urszula Wójcik i Aneta Bałys z córką Sylwią. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 133, 128, 127, 121, 122, 120.
  5. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na kościół. Złożono 1290 złotych.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
  7. Strażacy z OSP w Jaroszowicach prowadzona dzisiaj zbiórkę pieniędzy do puszek na zakup sprzętu ratowniczego. Bardzo serdecznie zachęcam do wsparcia naszych strażaków.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.

 

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wspólne świętowanie. Dziękuję parafianom i gościom. Dziękuję kapłanom, którzy dotarli na nasze uroczystości. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam w pięknym przeżywaniu dzisiejszej uroczystości. Dziękuję tym, którzy pomagali w przygotowaniu wystroju kościoła na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję pracownikom parafii, służbie liturgicznej. Dziękuję dziewczynkom za sypania kwiatów, chłopcom za niesienie emblematów religijnych. Dziękuję rodzicom, że czuwanie nad porządkiem procesji. Dziękuję za  niesienia chorągwi, różańca, baldachimu, figur Pana Jezusa  i Matki Bożej. Dziękuję Strażakom z komendantem Bogusławem Brańką. Dziękuję za ciasta z ciastkarni „Kokosek” i dostarczone przez parafian. Za wszystko z serca dziękuję. Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Izydor wyprasza Wam potrzebne łaski i błogosławi.

Ostatnia modyfikacja Maj 14th, 2022