Ogłoszenia duszpasterskie – 8 maja 2022 r. (IV Niedziela Wielkanocna)

  1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do szczególnej służby w Kościele. Pierwszym i podstawowym miejscem, gdzie kształtuje się człowiek jest rodzina. Tam uczy się wartości, które stają się kluczowe w jego życiu, tam rodzi się powołanie. W związku z tym, od stanu współczesnych rodzin zależy liczba i jakość powołań kapłańskich i zakonnych.  Modląc się o nowe powołania potrzeba wielkiej modlitwy za nasze rodziny.
  2. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę  o godz. 15.30.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, w sobotę święto św. Macieja, apostoła.
  4. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Władysława Barcik, Krystian Łysoń, Jacek Brańka, Jerzy Pomietło, Zdzisław Góralczyk, Józef Brańka. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 146, 146 A, 146 C, 145, 143.
  5. W przyszłą niedzielę, 15 maja przeżywać będziemy uroczystości opustowe ku czci naszego patrona, św. Izydora Oracza. Główna Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie o godz. 11.00. Kazanie głosił będzie pallotyn ks. Mirosław Lewandowski SAC z Sekretariatu ds. Misji z Częstochowy. Bardzo liczę na obecność parafian.
  6. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj w kopertach na kościół. Lista ofiarodawców z kwietnia znajduje się w gazetce.
  7. Strażacy z OSP w Jaroszowicach proszą nas o wsparcie w zakupie niezbędnego sprzętu ratowniczego. W najbliższą niedzielę, 15 maja prowadzona będzie zbiórka do puszek na ten cel. Bardzo serdecznie zachęcam do wsparcia naszych strażaków.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Maj 7th, 2022