Ogłoszenia duszpasterskie – 1 maja 2022 r. (III Niedziela Wielkanocna)

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Rozpoczyna się dzisiaj XIV Tydzień Biblijny połączony z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Księgą, którą chcemy czytać, medytować i którą chcemy się modlić na przestrzeni tego czasu toEwangelii według św. Łukasza. Niech ten czas będzie poznawaniem Boga obecnego w Piśmie Świętym.
 3. Rozpoczyna się dzisiaj miesiąc maj. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 4. We wtorek, 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 5. We wtorek, 3 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin będzie w poniedziałek, 2 maja o godz. 16.00. Biały tydzień dla dzieci komunijnych od wtorku do najbliższej niedzieli. Dzieci przychodzić będą na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, we czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek  modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny w domach chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i możliwość spowiedzi. W sobotę  o  17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 8. W minionym tygodniu w kościele sprzątali Rodzice dzieci komunijnych. Bóg zapłać. W tym tygodniu w piątek po Mszy Świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 301 A, 301, 154, 149, 148, 147.
 9. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
 10. Za dwa tygodnie, 15 maja przeżywać będziemy uroczystości opustowe ku czci naszego patrona, św. Izydora. Główna Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie o godz. 11.00. 
 11. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na kościół. Swoją ofiarę w kopercie można złożyć na tacę.
 12. W poniedziałek, 2 maja przypada święto państwowe – Dzień Flagi. Nie zapomnijmy o jej wywieszeniu.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny, kolorowa gazetka dla dzieci Staś i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Kwiecień 30th, 2022