Ogłoszenia duszpasterskie – 24.04.2022 r. (Niedziela Miłosierdzia)

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Św. siostra Faustyna w swoim Dzienniczku pisała o życzeniu Chrystusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego… W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Korzystajmy ze źródła Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże jest jedyną nadzieją dla świata.  O godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam.
  2. Pod hasłem: „Dzień Dobra” rozpoczynamy dzisiaj 78.Tydzień Miłosierdzia. Czas, który jest wezwaniem do refleksji i bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by lepiej dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbiórka ofiar do puszek na Caritas. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zachęca do włączenia się do akcji „Paczka dla Ukrainy”. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek święto św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  4. We środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Małgorzata Sumera, Grażyna Poprawa z synem Kamilem, Małgorzata Bogunia, Urszula Zachura, Stanisław Dziewiński, Alicja i Stanisław Wójciga, Teresa Zachura. Bóg zapłać. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny dzieci komunijnych.
  6. W najbliższą niedzielę rozpocznie się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w niedzielę o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o dobre urodzaje.
  7. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Taca na wydatki parafialne.
  8. Zbliża się uroczystość I Komunii Świętej, którą przeżywać będziemy 3 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00. Módlmy się za dzieci, które przyjmą Pana Jezusa, aby pokochały Go całym sercem.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Kwiecień 23rd, 2022