Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2022 r. (Niedziela Palmowa)

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Liturgia dzisiejsza rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze wydarzenia zbawcze.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15.
 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania, do tzw. „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. Za pobożne odśpiewanie pieśni „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.
 5. W Wielki Piątek początek adoracji od godz. 8.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00. W czasie adoracji Krzyża zbierane będą ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.  Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja będzie do godz. 24.00. Za pobożne uczestnictwo     w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Do warty honorowej przy Grobie Pańskim zapraszamy członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Liczymy również na ich obecność w Wielką Sobotę i Rezurekcję.
 6. W Wielką Sobotę początek adoracji od godz. 8.00. W tym dniu święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 8.30 do 13.00. Święcenie co 30 minut. Święcenie pokarmów na Gołębiówce o godz. 11.00, a na Zbywaczówce o godz. 11.30. Ofiary składane z racji święcenia pokarmów zostaną przeznaczone na wyjazdy dla naszych ministrantów. W Wielką Sobotę zaleca się zachowanie postu. O godz. 17.30 drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny.
 7. Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 8. Święte Triduum Paschalne to najważniejsze dni w roku liturgicznym Kościoła. Przeżywamy w nich największe tajemnice naszej wiary. Zróbmy wszystko, aby w nich uczestniczyć.
 9. W minionym tygodniu w kościele sprzątali i ofiary na kwiaty złożyli: Małgorzata Ortman, Zofia i Eugeniusz Szczygieł, Bogdan Jucha. Ofiarę na kwiaty złożyły: Maria Zadora, Józefa Warzecha i Janina Szczygieł. Bóg zapłać. W tym tygodniu we środę po Mszy świętej wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 230,  230 A, 230 B, 229, 228, 228 A, 228 B.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne. Cena 7 zł.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kościół. Lista ofiarodawców z marca zostanie podana w gazetce w najbliższą niedzielę.
 12. Zachęcamy do modlitwy, czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
Ostatnia modyfikacja Kwiecień 10th, 2022