Ogłoszenia duszpasterskie – 19.12.2021 r. (IV Niedziela Adwentu)

 1. Roraty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 16.30.
 2. Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30, a w piątek o godz. 6.30.
 3. W piątek wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Ma ona charakter bardzo rodzinny, zbliża ludzi ku sobie, wyzwala radość i miłości, uczy braterstwa i służby. Niech dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, wspólny śpiew kolęd.
 4. Po Wieczerzy Wigilijnej o północy zapraszamy na Pasterkę. Wraz z pasterzami pokłonimy się Zbawicielowi, który zamieszkał pośród nas. Ofiary z Pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 5. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Taca z drugiego dnia świąt zostanie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 7. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, które w ostatnią niedzielę złożyli swoje ofiary na kościół. Złożono 3010 złotych. Bóg zapłać.
 9. Wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się na zaproszenie poszczególnych rodzin. Jestem do dyspozycji parafian. Zaproszenia można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do 24 grudnia. Kolęda rozpocznie się od wtorku, 28 grudnia.
 10. Zachęcamy do modlitwy, czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny, kolorowa i bardzo ciekawa gazetka dla dzieci Staś i gazetka parafialna. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny.
 11. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na wsparcie odbudowy spalonego kościoła we Lwowie.
 12. Dziękujemy Rodzinom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. W tym tygodniu we środę o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 176, 177, 179, 180, 181 A, 181 C i 182. Do sprzątania będą wyznaczane teraz wszystkie numery. W niedzielę będą podawane numery domów, a w następną będę dziękował z imienia i nazwisk tym, którzy sprzątali. Sprzątanie kościoła – domu Boga – jest przywilejem, a nie przykrym obowiązkiem. Myślę, że sprzątanie kościoła jest dobrym sposobem realizowania V przykazania kościelnego: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła. Wszyscy mamy taki obowiązek. Nie wszyscy jednak chcą go podjąć.
Ostatnia modyfikacja Grudzień 18th, 2021