Ogłoszenia duszpasterskie – 12.12.2021 r. (III Niedziela Adwentu)

1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu, w tradycji liturgicznej nazywana niedzielą „Gaudete”, to znaczy niedzielą radości. Teksty Liturgii Słowa dzisiejszej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa, który już jest blisko.
  2. Roraty w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę i piątek o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Od czwartku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Nowenna w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
  7. W związku z panującą pandemią nie organizujemy w tym roku rekolekcji adwentowych. Możliwość spowiedzi w sobotę, 18 grudnia przed południem od godz. 7.00 do 9.00, a po południu od godz. 16.00 do 18.00.
  8. Dziękujemy Rodzinom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z Gołębiówki (I część).
  9. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii.
  10. Są jeszcze do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece do nabycia w zakrystii. Koszt świecy małej – 7 złotych.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, które złożyli dzisiaj swoje ofiary na kościół.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  13. Zachęcamy do modlitwy, czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna. W zakrystii jest do nabycia nasz kalendarz parafialny. Koszt 10 złotych.
  14. Wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się na zaproszenie poszczególnych rodzin. Jestem do dyspozycji parafian. Zaproszenia można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do 24 grudnia.
  15. Kilka dni temu doszło do pożaru w nowobudowanym kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Lwowie. Była to właściwie ostatnia faza budowy i tegoroczne święta Bożego Narodzenia miały już być celebrowane w górnym kościele. W wyniku pożaru zawalił się dach i spadł do środka kościoła niszcząc wyposażenie. Ogrom zniszczeń można zobaczyć w internecie. Jest to bardzo trudne wydarzenie dla pracujących tam pallotyńskich duszpasterzy i całej wspólnoty parafialnej. Nasi przełożeni proszą o wsparcie w odbudowie kościoła. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.
Ostatnia modyfikacja Grudzień 11th, 2021