Ogłoszenia duszpasterskie – 5 XII 2021 r. (II Niedziela Adwentu)

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Przeżywamy czas Adwentu, czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. W Adwencie zapraszamy na Roraty. Wraz z Maryją oczekiwać będziemy na narodzenie Syna Bożego. Roraty w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Przynośmy ze sobą zapalone lampiony, które są znakiem naszego czuwania.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 4. We środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tą uroczystością związane jest nabożeństwo zwane „Godziną łaski dla świata” od godziny 12.00 do 13.00. W objawieniach Matka Boża mówiła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Chętnych zapraszamy w tych godzinach do wspólnej modlitwy w kościele. W „Godzinie łaski” złożymy również Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Dziękujemy Rodzinom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny z numerów: 380, 392, 162, 160, 162 A i 162 C.
 7. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki zostaną przeznaczone na wynagrodzenie za pracę dla Pana Organisty.
 8. Są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są one symbolem przychodzącego na świat Chrystusa. Zapalone na wigilijnym stole są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece do nabycia w zakrystii. Koszt świec: duża – 13 złotych,  mała – 7 złotych.
 9. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na kościół. Swoją ofiarę można w kopercie złożyć na tacę.
 11. Zachęcamy do modlitwy, czytania Pisma Świętego i czasopism religijnych. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 12. W przyszłą niedzielę pojawi się nasz kalendarz parafialny.
 13. W ubiegłym tygodniu zakończyły się wypominki listopadowe. W naszej parafii wypominki roczne rozpoczynają się od pierwszej niedzieli lutego. Na wypominki roczne będzie można składać od pierwszej niedzieli stycznia.
Ostatnia modyfikacja Grudzień 4th, 2021